Když se zeptáte lidí ve Scio, čeho si na firmě nejvíce váží, ve většině případů to budou tyto 4 věci: kolegové, volná pracovní doba, možnost práce z domova a svoboda. Čím to je, že se nám daří do Scio vybírat tak skvělé zaměstnance? Pojďme se podívat na to, jak u nás probíhají výběrová řízení.
Inzeráty si píše každé studio samo. Abyste tomu rozuměli, ve Scio máme studí 5: Národní srovnávací zkoušky, Přípravu na přijímací zkoušky, Podporu ScioŠkol, Projekty pro školy a Support (o interních pojmenováních zase příště). Občas se při čtení inzerátů může zdát, že máme trochu divný smysl pro humor. A je to pravda. Ve většině případů požadujeme životopis, proč u nás chcete pracovat, a u odbornějších pozic (např. marketing, PR, komunikace se zřizovateli či univerzitami) i nějaký ten úkol.
Vybrali jsme si vás do dalšího kola. Čeká vás test obecných studijních předpokladů, který si vyplníte doma. Ano, náš “slavný“ test OSP (analytická, verbální a kvantitativní část, zabere zhruba 60 minut). Za těch více jak dvacet let fungování se nám potvrdilo, že percentil napovídá, jak se nám s vámi bude spolupracovat.
Zveme vás k nám do Scio, na recepci se setkáváte s naší nejlepší paní recepční Martinkou. Čeká vás osobní pohovor, kde se vám představíme (ve většině případů patron a kolega ze studia, kde budete pracovat), odpovíme na vaše dotazy a zeptáme se vás na vaše předchozí zkušenosti. Co na nich oceňujete a co byste naopak od nového zaměstnavatele chtěli jinak, co děláte ve volném čase a třeba také co jste naposledy četli. Pokud máte zájem, provedeme vás po Scio.
Líbili jste se nám a my vám. Teď už vás čeká jen pohovor s Ondřejem (Štefflem), který se chce s každým novým zaměstnancem seznámit. Nebo se hlásíte na odbornější pozice a čeká vás před návštěvou Ondřeje ještě AC (assessment centrum), ve kterém si vás ověříme v praktických situacích souvisejících s vaší budoucí prací.
Vítejte ve Scio a ve svém studiu. Jak to u nás funguje? O tom zase příště.