Jak to všechno začalo

Inovacím ve vzdělávání se ve Scio věnujeme už 27 let a stále nás to baví

Za naším vznikem stojí Ondřej Šteffl, který v roce 1995 přišel s nápadem vytvořit systém standardizovaných zkoušek (tou dobou už běžný v USA), který by naše univerzity využily pro přijímací řízení. Nápad se realizoval a s Národními srovnávacími zkouškami se každoročně potká 20 tisíc studentů hlásících se na vysokou školu.

V průběhu následujících let se firma rozrostla ze 2 na téměř 60 zaměstnanců, vyvinuli jsme ověřovací a srovnávací testy a dotazníková šetření, které pravidelně využívá třetina škol v republice. Realizujeme přípravu na přijímací zkoušky na střední školy, přišli jsme s oblíbeným Emušákem na podporu rozvoje emoční inteligence dětí. Založili jsme vlastní síť ScioŠkol – dvanáct základních, dvě střední a dvě tzv. Expediční školy.

V posledním roce se věnujeme zejména technickým inovacím. Spustili jsme vlastní proktorovací aplikaci Sciolink, která využívá prvky umělé inteligence pro zajištění regulérnosti přijímacích zkoušek na vysoké školy.

TIP: Nejlépe vám Scio představí Katka

Ondřej Šteffl

Firemní kultura

Proč je nám ve Scio dobře

Firemní kultura

Sídlíme v centru Karlína, v krásném starém domě s dřevěnými trámy. Naše kanceláře jsou dog-friendly. Máme skvěle vybavenou kuchyň, kde si společně vaříme a pečeme vánočky, nebo se scházíme na svačinky, které pro nás zajišťuje kolega Michal. Několikrát ročně vyrážíme na společné výlety nebo si zajdeme zacvičit díky Multisportce.

Máme férový systém hodnocení, kdy jsme odměňováni na základě reálných výsledků a kvality naší práce. Díky jasným kritériím hodnocení dobře víme, na jakých oblastech máme zapracovat, abychom se posunuli do vyšší mzdové třídy. To nás motivuje k osobnímu rozvoji a neustálému vzdělávání se

TIP: Přečtěte si, jak si vybíráme kolegy, nebo se podívejte na aktuální nabídku práce

Co je pro nás důležité

Proč pracovat zrovna u nás

Za více než 20 let života naší firmy jsme se metodou pokus omyl naučili, že volná pracovní doba přispívá k efektivitě, otevřenost vede k respektu, důvěřovat lidem se vyplatí a zejména, že smysl v práci je jedna z nejlépe fungujících motivací. Snižuje fluktuaci, zvyšuje spokojenost a ve svém důsledku i ekonomické výsledky. 

TIP: Jak si stojíme na Atmoskopu

Neustále učení se

Každý má prostor pro seberealizaci a rozvoj svého potenciálu.

Otevřená komunikace

Každý je otevřený zpětné vazbě, komunikuje efektivně a s respektem.

Bezpečné prostředí

Každý dělá chyby, které vedou k poučení, a má právo na svůj názor.

Transparentní řízení

Každý se podílí na chodu firmy a žádná informace není tajná.

Jasný smysl

Každý ví, proč svou práci dělá a rozumí, co je jejím cílem.

Dobré vztahy

Každý je pro chod firmy důležitý a můžeme se na sebe spolehnout.

Maximální důvěra

Každý dělá svou práci jak nejlépe umí a ví, kdy si má říct o pomoc.

Benefity

Co nám zpříjemňuje práci

Benefity

Máme volnou pracovní dobu, a po úvodním seznámení s námi i s náplní práce, i neomezený home office. 25 dnů dovolené, která s přibývajícími roky ve Scio roste. Jednou za 14 dní volné pátky, které můžete strávit s rodinou či odpočinkem, pokud vám v práci nic nehoří. Můžete si jít i pravidelně zacvičit díky Multisportce. A bude to potřeba, protože vás Michal bude pravidelně zásobovat svačinkami a v létě nanuky. Když nebudete chtít doma nechat dítě/psa/…, vezmete je s sebou do Scio. Pomoc s hlídáním od ostatních kolegů je zaručena. Energii vám dodá neomezený přísun kávy a čaje i skvělí kolegové. Neustále vzdělávání (se) je součástí naší DNA, proto na něj máme vyčleněnou slušnou částku, kterou do vás rádi investujeme.

TIP: Podívejte se, jestli by se vám u nás líbilo

Kdo u nás pracuje

Koho právě hledáme

Lektor online doučování

Aktuálně hledáme lektory na běžné krátkodobé i dlouhodobé doučování.

Na www.sciodoucovani.cz propojujeme lektory a studenty a věnujeme se online doučování všeho, v čem je možné se zlepšovat. Máte-li chuť předávat své zkušenosti, přijďte to zkusit k nám na Scio:Doučování.